Kontakta oss

För generella frågor hänvisar vi till vår infomail: info@humanrights.se. Vill du komma i kontakt med någon specifik person i kansliet så finns kontaktuppgifter nedan.

Kansli

Ulrika Strand

Generalsekreterare / Secretary General

Telefon: +46(0)8 406 16 22

Mobile: +46(0)70 551 68 14

ulrika.strand@humanrights.se

Claudia Polo

Programansvarig Colombia / Program Officer Colombia

Telefon: +46(0)8 4061620

Mobile: +46(0)70 559 53 42

claudia.polo@humanrights.se

Fredrik Svensson

Programansvarig & folkrättsrådgivare / Program Manager & Advisor International Law

Telefon: +46(0)8 406 16 24

Mobile: +46(0)70 565 02 74

fredrik.svensson@humanrights.se

Charlotta Göller

Programansvarig och folkrättsrådgivare / Program Manager & Advisor International Law

Telefon: +46(0)8 406 16 23

Mobile: +46(0)70 558 68 97

charlotta.goller@humanrights.se

Sofia Fotini Ekarv

Programansvarig & Folkrättsrådgivare / Program Manager & Advisor International Law.

Mobile: +46(0)76 812 27 95

sofia.ekarv@humanrights.se

Maria Johansson

Projektledare mänskliga rättigheter med fokus på CRPD och ESK / Project manager human rights with focus on CRPD and ESC

Mobile: +46(0)76 496 44 49

maria.johansson@humanrights.se

Sara Åkerlund

Samordnare Colombiagruppen / Coordinator Colombiagruppen

Mobile: +46(0)76 779 97 62

sara.akerlund@humanrights.se

Lovisa Östman

Praktikant/Intern

lovisa.ostman@humanrights.se

Camilla Bergius

Praktikant / Intern

camilla.bergius@humanrights.se

Gustav Sjölund

Praktikant / Intern

gustav.sjolund@humanrights.se