Kontakta oss

För generella frågor hänvisar vi till vår infomail: info@humanrights.se. Vill du komma i kontakt med någon specifik person i kansliet så finns kontaktuppgifter nedan.

Kansli

Ulrika Strand

Generalsekreterare / Secretary General

Telefon: +46(0)8 406 16 22

Mobile: +46(0)70 551 68 14

ulrika.strand@humanrights.se

Claudia Polo

Programansvarig och Samordnare för Colombiagruppen / Program Officer Colombia & Coordinator Colombiagruppen

Telefon: +46(0)8 4061620

Mobile: +46(0)70 559 53 42

claudia.polo@humanrights.se

Fredrik Svensson

Programansvarig & folkrättsrådgivare / Program Manager & Advisor International Law

Telefon: +46(0)8 406 16 24

Mobile: +46(0)70 565 02 74

fredrik.svensson@humanrights.se

Charlotta Göller

Programansvarig och folkrättsrådgivare / Program Manager & Advisor International Law

Telefon: +46(0)8 406 16 23

Mobile: +46(0)70 558 68 97

charlotta.goller@humanrights.se

Sofia Ekarv - Föräldraledig

Programansvarig & Folkrättsrådgivare / Program Manager & Advisor International Law.

Mobile: +46(0)72 146 22 02

sofia.ekarv@humanrights.se

Eman Abdulkarim

Handläggare/Program Officer

Mobile: +46(0)79 060 51 15

eman.abdulkarim@humanrights.se

Felicia Njie Sjögren

Handläggare/Administrator

Mobile: +46(0)76 424 81 15

felicia.njie.sjogren@humanrights.se

Jesper Hellsten

Praktikant/Intern

jesper.hellsten@humanrights.se